Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Avrupa Yakası Yayınları
Liste Fiyatı 7.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9789944979986
Yayın Tarihi 2013-10-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 80
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 225

Satranç

Bir yolcu gemisinde yolları kesişen iki farklı zihnin düellosunu anlatır Satranç. Kendini beğenmiş dünya satranç şampiyonu Czentovici alt etmeyi aklına koymuş bir grup mucize kişi Dr.Bnin verdiği taktiklerle yenilmekten son anda kurtulmuştur.

Babasının ölümünden sonra bir rahip tarafından yetiştirilen Czentovicin gelişmemiş zekasına rağmen tek bir yeteneği vardır satranç Dr. B ise Nazi döneminde esir düşmüş Avusturyalı bir göçmendir. Uygulanan psikolojik işkencelerden kurtulmak için çareler ararken şans eseri bulduğu bir satranç kitabına tüm benliğini teslim etmiştir. Bir odada tek başına akıl almaz yöntemlerle satrançta ustalaşmış ve bunun neticesinde akıl sağlığını yitirmiştir. Gemide gerçek bir oyuncu ile yıllardan sonra ilk kez oynayacaktır. Bu onun oynayacağı son satrançtır.

Stefan Zweig intiharından kısa bir süre önce kaleme aldığı Satrançta psikoloji alanındaki birikimini ustalıkla kullanmıştır. Dr.Bnin ruhsal gelgitlerini nefes kesen bir yoğunlukla okuyucuya aktarabilmeyi başarmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Stefan Zweig
Çevirmen   : Kübra Yıldırım
Editör   : Çiğdem Güzelhan Kılıç

Etiketler

Vitrindekiler

Satış Noktaları